НАШІ ПРОЕКТИ: СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ, ГРОМАДОЮ - ЗРОБИМО УКРАЇНУ КРАЩОЮ!

 

Глобальний екологічний фонд (ГЕФ)

За сприяння ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні за проектом «For clean environment» в с. Миньківці Дубенського району Рівненської області в 2011 – 2012 роках побудовано та введено в дію лінію виробництва деревних пеллет потужністю 500 кг пеллет за годину

UKR\SGP\OP4\Y3\RAF\2010\13   Впровадження: 10.01.2011-10.05.2012 рр.

Рівненська обласна громадська організація “За чисте довкілля” здобула грант ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні для виконання сучасного проекту, спрямованого на використання природно-ресурсного потенціалу регіону.

«Зелена» економіка передбачає впровадження нових технологій, виводить на перший план енергозбереження. Все це актуальні проблеми для регіону. В нашій лісовій зоні мало просуваються технології використання відходів від лісопереробки. В селища протягають газову нитку, садять жителів села на «газову голку». При цьому відходи від переробки лісу просто спалюють. А могли б зробити розумніше. В Австрії, наприклад, можна обігрівати протягом 24 годин двоповерховий будинок одним поліном. Вся справа в ультрасучасних технологіях.

За сприяння ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні за проектом UKR\SGP\OP4\Y3\RAF\2010\13  - «For clean environment» в селі Миньківці Дубенського району Рівненської області в 2011 – 2012 роках побудовано та введено в дію лінію  виробництва деревних пеллет потужністю понад 500 кг. пеллет за годину.

Місцеві органи самоврядування підтримали будівництво на своїй лісистій території  цеху з виробництва деревних пеллет з сучасною потужною лінією. Сировиною для їх виготовлення мають служити деревні відходи лісозаготівельної та лісопереробної промисловості району та області, а також енергетична верба, посадки якої займають площу понад 40 га. Впровадження таких проектів сприяє загальнодержавним та регіональним інтересам, допомагаючи підвищувати життєвий і культурний рівень населення, сприяє розвитку високотехнологічного виробництва, випуску екологічно-безпечної продукції з високим попитом та запобігає забрудненню довкілля в довгостроковій перспективі, при цьому створюються нові робочі місця.

Громадська організація "За чисте довкілля" організувала громадські слухання, задіяла до обговорення місцеві органи самоврядування. Проведено семінари, лекції, публікації в пресі, виступи по радіо, друк та поширення інформаційних буклетів, листівок з метою пропаганди виробництва і використання деревних пелет серед населення не тільки на Дубенщині, а й по всій Рівненській області. Громадська організація "За чисте довкілля" вважає, що таким шляхом вдасться підвищити екологічну культуру, обізнаність та свідомість громадян Рівненщини, зацікавити їх у вирішенні власних економічних та екологічних проблем.

Грант ГЕФ ПМГ "Альтернативне паливо. Будівництво цеху з виготовлення деревних пелет на території с.Миньківці Берегівської сільської ради Дубнівського району Рівненської області"

 

Випуск деревних пеллет на Дубенщині

Перший випуск деревних пеллет на Дубенщині

За сприяння ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні за проектом UKR\SGP\OP4\Y3\RAF\2010\13  - «For clean environment» в селі Миньківці Дубенського району Рівненської області в 2011–2012 роках побудовано та введено в дію лінію  виробництва деревних пеллет потужністю понад 500 кг. пеллет за годину. Сировиною для їх виготовлення є деревні відходи лісозаготівельної та лісопереробної промисловості регіону, енергетична верба, посадки якої займають площу понад 40 га.

Жителі села Миньковці схвалюють впровадження проекту, адже виробництво - екологічно чисте, економічно вигідне. Зважаючи на незайнятість населення із-за значної віддаленості від промислових центрів (село Миньківці знаходиться на відстані понад 35 кілометрів від районного центру міста Дубне), поява нових робочих місць для них також важлива.  

Впровадження проекту дозволить використовувати деревні пеллети населенням для опалення будинків не тільки в с. Миньківці, а й жителями всього Дубенського району і є хорошою альтернативою використанню надто дорогого природного газу.

ПРОЕКТ №2 ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні:  «РОЗБУДОВА  СПРОМОЖНОСТІ ТА ПІДВИЩЕННЯ  ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ - ЗАПОРУКА СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА»

UKR/SGP/OPS/Y3/STAR/CD/13/10
Впровадження: 10.07.2013-30.06.2014 рр.
Підвищення рівня екологічних знань і розуміння місцевим населенням небезпечності глобальних екологічних проблем є важливим завданням ГЕФ ПМГ в Україні. Проектом підтримується робота Мережі ОГС ГЕФ, діяльність якої спрямована на об'єднання зусиль та розбудову партнерства шляхом поширення інформації про місію ГЕФ та ПМГ у сфері охорони довкілля, а саме: біорізноманіття, зміна клімату та адаптації, захист міжнародних вод, попередження деградації земель, зменшення впливу стійких органічних забруднювачів.

В рамках Проекту проводиться активна робота з підвищення загальної обізнаності, розуміння та навичок у населення, залучення широкої уваги громадськості про діяльність ГЕФ ПМГ в Україні.

Проект впроваджується в чотирьох регіонах України - Житомирській, Луганській, Рівненській та Чернігівській областях. До впровадження проекту залучені неурядові громадські організації - партнери ГЕФ ПМГ, зокрема ГО «Розвиток і довкілля», ГО «За чисте довкілля», Рівненський державний аграрний коледж, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління.  Відповідальним партнером в рамках проекту за поширення інформації та розбудову комунікацій є Всеукраїнська екологічна газета "Розвиток та довкілля", в номерах якої подається інформація щодо новин та актуальних екологічних проблем, проведених заходів та екологічних акцій, діяльності регіональних громад, змін у екологічному законодавстві України тощо.

ПРОЕКТ №3 ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні:  «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС) в розвитку партнерств для стійкого використання природно-заповідного фонду України»

UKR/EU-NGOs/OP5/Y4/2014/02
Впровадження: 01.06.2016-30.10.2016 рр.
В склад природно-заповідного фонду (ПЗФ) України входять більше 7600 територій і об'єктів загальною площею 3,2 млн. га, що складає 5,4 % від загальної площі країни. Території природно-заповідного фонду є тими об'єктами де в меншій мірі проявляється негативний вплив від життєдіяльності людини, менше зазнає втрат глобальне і локальне біорізноманіття. Людина багато в чому залежить від біорізноманіття - як у задоволенні основних потреб у харчах, ліках, так і інших потреб життєдіяльності. Наша планета населена величезною кількістю різних видів фауни і флори. Але це різноманіття швидко зменшується внаслідок прямого та не прямого впливу діяльності людини.
Світова спільнота та просто небайдужі люди закликають всіх усвідомити реальність екологічних загроз людському життю. Донести це до свідомості більшості населення планети можливо тільки через просвітницьку діяльність. Представництво ГЕФ ПМГ ПрООН здійснює цю просвітницьку місію в Україні. Проектом передбачено вирішення чотирьох основних компонентів:
  • Аналіз існуючої нормативно-правової бази та підготовка рамкових нормативно-правових та методичних документів для співробітництва населення з об'єктами ПЗФ з природоохоронної та екоосвітницької діяльності.
  • Підвищення потенціалу представництв ПЗФ, ОГС для ефективної взаємодії з навчальними закладами і місцевими громадами з природоохоронних і освітніх питань.
  • Реалізація пілотного проекту з формування партнерства «Об'єкт ПЗФ - установи освіти» для Чернігівської області України, на базі якого буде продемонстровано реалізації міжнародних принципів ОУР на платформі ПЗФ.
  • Проведення національної компанії для обговорення формату впровадження регіональних рішень VIII конференції в Батумі(8-10 червня 2016 року) в національну екологічну політику України.

ПРОЕКТ №4 ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні:  «Громада без пластику», підвищення екологічної свідомості молоді і населення для реалізації Національної стратегії
 з управління відходами»

UKR/SGР/ОР6/Y4/STAR/CH/2018/19
Впровадження: 01.10.2018-30.12.2018 рр
Проект «Громада без пластику»: сортування, переробка та утилізація побутових відходів

За період 24 вересня 2018 року по 20 грудня 2018 року в провадженні просвітницької діяльності з питань поводження та управління відходами (пластиковими та іншими ТВП) прийняли участь: від громадських організацій «За чисте довкілля» (Василь Кузьмич, Анна Логінова), «Екоклубу» (Наталія Литвин та Катерина Холодова), екологічного гуртка «Джерело» (Стефанія Малимон), викладачі та студенти «Рівненського коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України», від департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації (Катерина Худоба), від Рівненської обласної наукової бібліотеки (Раїса Гірак), науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею (Ольга Сауш), керівник комунального підприємства КТП 1728 (Ростислав Кралюк), вчителі та учні загальноосвітньої школи №13 м. Рівне, представники ОСББ «Пушкіна 40», та житлового комплексу «На Щасливому».

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ:

1. На базі Рівненської обласної наукової бібліотеки проведено семінар на тему: "Проблеми поводження і управління відходами «Громада без пластику» та шляхи реалізації Національної стратегії з управління відходами". В роботі семінару прийняло участь 48 осіб - представники громадських організацій, департаменту екології Рівненської облдержадміністрації, науковці, вчителі та учні загальноосвітньої школи №13, викладачі та студенти Рівненського коледжу НУБП України, працівники обласної наукової бібліотеки, краєзнавчого музею, представники ОСББ.
Під час заходу діяла тематична книжкова виставка «Проблеми збереження довкілля Рівненщини».

Учасники семінару прийняли рекомендації щодо покращення фактичного стану поводження громадськості з побутовими відходами в м. Рівне:

  • започаткувати в газеті «Рівне вечірнє» рубрику «Рівне без пластику», де висвітлювати проблеми та кращі приклади поводження з побутовими відходами господарств приватного сектору, ОСББ та ін.
  • департаменту освіти держадміністрації міста доопрацювати програму екологічного виховання дітей в дошкільних закладах та загальноосвітніх школах з передбаченням заохочувальних засобів для кращих колективів.
  • направити звернення до депутатів міської Ради з проханням виділити на 2019 рік кошти для придбання необхідної кількості контейнерів для роздільного сортування побутових відходів;
  • виділити кошти для преміювання кращих колективів та керівників ОСББ міста по результатах конкурсу «Місто Рівне без пластику».

2. Проведено акцію «Громада без пластику» з участю громадських організацій, студентів та учнів. Учасники ознайомлені з фактичним станом сортування, переробкою та утилізацією побутових відходів з виїздом на місце їх проведення. Учасники акції «Громада без пластику» відвідали сміттєзвалище та сміттєсортувальний завод в м. Рівне. (Фото О. Логінов)

3. На сайтах громадської організації «За чисте довкілля», «Рівненського коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України», та інших підприємств та організацій розміщено інформацію з проблем поводження з побутовими відходами в м. Рівне.

Фотогалереї: АКЦІЯ «Громада без пластику» - виїзне засідання на колишньому полігоні твердих побутових відходів,
                     СЕМІНАР «Екологічні проблеми довкілля Рівненщини та проблеми забруднення довкілля пластиковими відходами»


 

Make a free website with Yola