Вітаємо Василя Степановича Кузьмича з вісімдесятирічним ювілеєм!

5 вересня 2017 року виповнилося 80 років Кузьмичу Василю Степановичу – ветерану галузі водного господарства. Пів-життя Василя Степановича пов’язано з “Поліссяводбудом”: молодий Інженер-геолог-розвідник Василь Кузьмич прийшов працювати в колектив відразу після закінчення у 1961 році Львівського державного університету (геологічний факультет). З 1961 до 1987 р. Василь Степанович працював в будівельно-монтажному тресті "Поліссяводбуд" м. Рівне на посадах інженера-геолога, головного гідрогеолога, головного технолога, начальника будівельно-монтажного управління. 

Під час меліоративного будівництва Василь Степанович, як головний технолог тресту "Поліссяводбуд", вніс значний вклад у запровадженні нових технологій і передових методів праці при будівництві польдерних осушувальних систем. Василь Степанович по-новаторськи організовував роботу при будівництві артезіанських свердловин для забезпечення водою населених пунктів і об’єктів народного господарства, запроваджуючи при цьому цінні раціоналізаторські пропозиції.

Була в його діяльності і Чорнобильська сторінка: з липня 1986 по грудень 1987 року - головний спеціаліст по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС по забезпеченню населення питною водою в забруднених районах. (Посвідчення ліквідатора аварії на ЧАЕС серія А№051119).

Завдяки своїм організаторським здібностям, комунікабельності, людяності і великому життєвому досвіду Василь Степанович здобув шану і довіру колективу водогосподарників та меліораторів області, останні десятиліття - з 1988 до 2016 року незмінно керував обласною профспілковою організацією водогосподарських організацій АПК.

Василь Степанович - член обласної екологічної громадської Ради при департаменті екології та природних ресурсів Рівненської ОДА, з 1998 р. очолює Рівненську обласну громадську організацію "За чисте довкілля", проводить громадську природоохоронну роботу, бере активну участь в природоохоронних екологічних заходах, впровадженні проектів за програмами ГЕФ ПМГ ПрООН в Україні.
Нагороджений урядовою відзнакою – медаллю «За трудову доблесть». За багаторічну плідну працю неодноразово нагороджувався відзнаками та грамотами міністерства меліорації, Федерації профспілок України, обласних та районних організацій, грамотою обласного департаменту екології та природних ресурсів.

Колектив Рівненського обласного управління водних ресурсів та Рівненська обласна громадська організація “За чисте довкілля” щиро вітають Кузьмича Василя Степановича з 80-річним ювілеєм і бажає міцного здоров’я, добробуту та невичерпної життєвої енергії на довгі роки!
Нехай те добро, яке Ви робите для людей, повертається до Вас сторицею і Господь благословляє Вас на нові добрі справи!

Регіональний семінар ГЕФ для країн Східної та Південної Європи

6 - 9 березня у Львові в конференц залі Леополіс Хол відбувся розширений регіональний семінар Глобального екологічного фонду для країн Східної та Південної Європи за участю міжнародних партнерів із 12-ти держав. Серед них – Болгарія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Грузія, Македонія, Молдова, Чорногорія, Польща, Румунія, Сербія та Україна. У межах семінару координатори проектів Екологічного Фонду з різних країн обмінялися досвідом, визначити пріоритети для наступного циклу проектів ГЕФ, включаючи можливості фінансування програм "зеленої економіки".

Робота семінару включала зустрічі представників громадськості, консультації по Програмі малих грантів ГЕФ, надала можливість представникам країн Східної Європи ознайомитися з загальними підходами та правилами роботи ГЕФ, особливостями «зеленого фінансування», ролі партнерств  в програмуванні та реалізації ініціатив та відвідали місця впровадження пілотних проектів, профінансованих ГЕФ у рамках проекту Агентства ООН з Промислового розвитку (ЮНІДО), зокрема  пілотний проект по впровадженню енергоефективних технологій на хлібзаводі №5 (ПАТ “Концерн Хлібпром”, м. Львів). Змістовними були виступи представників міжнародних конвенцій - Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, Рамкової конвенції ООН  про боротьбу з опустелюванням, які підкреслили важливість співпраці між Конвенціями Ріо задля сталого розвитку. І хоча програма семінару була дуже насиченою, вистачило часу й на розваги та спілкування,а Василь Кузьмич, голова РОГО “За чисте довкілля” з етнічним колективом "Горинь" вітали високих гостей козацькими піснями.

ДРУГИЙ ЯРМАРОК ЗНАНЬ Програми Малих Грантів ПРООН-ГЕФ 18.10.2016 р.

18 жовтня в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді міста Києва відбувся Другий Ярмарок Знань ПМГ ПРООН/ГЕФ.

Благородна мета заходу – поширення екологічних, освітніх знань та прямих практик від ПМГ ГЕФ. В роботі заходу взяли участь асистент Генерального секретаря ООН, керівник регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу (Cihan Sultanoglu), Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер, Національний координатор ГЕФ ПМГ Світлана Нігородова, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, представники бізнесових кіл, громадськості та учнівської молоді. Ярмарок Знань озвучив народними піснями фольклорний ансамбль «Горинь» з м. Рівне.

Другий Ярмарок Знань Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ.
Ніл Вокер, Координатор системи ООН в Україні і Василь Кузьмич, голова РОГО “За чисте довкілля” разом з фольклорним  ансамблем «Горинь» з м. Рівне на Ярмарку Знань.

Учасники та партнери Програми продемонстрували знання та досвід екологічного менеджменту, стратегічного партнерства громадського, державного та комерційного секторів для сталого розвитку держави. На тематичних виставках-звітах громадські організації – партнери мережі ПМГ ГЕФ в Україні продемонстрували отриманий досвід, інформаційно-просвітницькі та наочні матеріали, провели майстер-класи.

асистент Генерального секретаря ООН, керівник регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу (Cihan Sultanoglu)
В роботі заходу взяли участь асистент Генерального секретаря ООН, керівник регіонального бюро ПРООН в країнах Європи та СНД Джихан Султаноглу, Координатор системи ООН в Україні Ніл Вокер, Національний координатор ГЕФ ПМГ Світлана Нігородова, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, представники бізнесу, громадськості та молоді.
Ніл Вокер і Джихан Султаноглу
Нові котельні на біомасі - подарунок від ГЕФ

В Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді за участі делегації ООН та ГЕФ відбулося урочисте відкриття трьох енергоефективних котелень, переданих за проектом ООН та Глобального екологічного фонду під назвою "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних ресурсів".

Нові екологічно чисті котельні працюють на біомасі, автоматизовані, економні, мають потужність 220 кіловат і здатні обігрівати площу в 2200 кв.м. Проектом передбачається до 2030 р. встановити такі котельні у 17 тисяч шкіл України.

Погляд в глибину віків: посол ООН в Україні відвідав Острозький замок

Державний історико-культурний заповідник міста Острога - неповторний у своїй оригінальності та красі. Це маленька частина великої історії української самобутності, підтвердження могутності та величі минулого нашого народу, жива пам'ятка для нащадків. Ми мали нагоду ознайомити з архіткетурними пам’ятками та музеями Острога пана Ніла Вокера, Координатора системи ООН в Україні, який щиро цікавиться історією нашого краю. Попри щільний графік робочої поїздки, у неділю 14 серпня разом з дружиною Габріелою він відвідав древнє місто Острог, щоб відчути подих сивої давнини у мурах і вежах Острозького замку, в супроводі Ігора Гущука, керівника НДЦ «Екологія Людини і Громадське Здоров'я» та Василя Кузьмича, голови Рівненської обласної ГО “За чисте довкілля”.
                       Докладніше про цю екскурсію дивіться в нашому блозі

VIII Міністерська Конференція «Навколишнє середовище для Європи»

8 Конференція міністрів «Довкілля для Європи»

З 8 по 10 червня в м.Батумі (Грузія) проходить VIII Міністерська Конференція ЄЕК ООН «Навколишнє середовище для Європи». Міністеріал зібрав 600 делегатів з 56 країн світу. Українська делегація на чолі з міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком теж взяла участь у роботі Конференції.

В перший день були розглянути основні теми Конференції: «Екологізація економіки в загальноєвропейському регіоні» та «Підвищення якості повітря в інтересах поліпшення стану навколишнього середовища і здоров’я людини». Крім того, в ході Конференції було організовано нараду високого рівня на тему «Освіта в інтересах сталого розвитку» (ОСР). На круглих столах депутати детально обговорять такі питання як "Зелена" економіка; Покращення якості повітря для кращого довкілля і здоров'я людини; Освіта для сталого розвитку.

Створення Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», яку було започатковано в Україні в 2010 році за ініціативою та підтримкою Державної екологічної Академії післядипломної освіти, управління Мінприроди та Програми малих грантів ГЕФ/ПРООН,  сьогодні вже стало актуальним на державному рівні, про що відзначив у своєму виступі на високому форумі міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Міністр підкреслив, що на сьогодні Міністерство екології та природних ресурсів взяло курс на активну співпрацю з представниками громадських організацій, які допомагають реалізовувати уряду України пріоритети в природоохоронній сфері. Тільки поєднання зусиль громадськості, представників навчальних, наукових установ, державних та місцевих органів влади може зменшити техногенний та людський вплив на довкілля – зберегти здоров’я наших людей.

Багато питань приділено можливим екологічним колапсам, які є загрозою для всього європейського континенту. У сучасному світі перед усією людською спільнотою гостро стоїть проблема цивілізованих стосунків з навколишнім середовищем. Якщо у людини не буде зростати свідомість відповідальності за збереження екосистем, майбутнє людства буде дуже загрозливим. Потрібно вже сьогодні прогнозувати майбутню небезпеку і заздалегідь приймати відповідні рішення. Конференція «Довкілля для Європи» окреслить засади довгострокової загальноєвропейської політичної основи для сприяння екологічно безпечному та збалансованому (сталому) розвитку. 
                                                                                                         
(Докладніше про VIII Міністерську Конференцію читайте в нашому блозі)

Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України 2016»

У сучасному світі перед людською спільнотою гостро стоїть проблема цивілізованих стосунків з навколишнім середовищем. Метою чергового Форуму «Довкілля для України» є інтеграція стратегії «зеленої» економіки в суспільно-політичне, економічне та соціальне життя України, співпраця органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки та бізнесу при вирішенні екологічних проблем, впровадження «чистих», ресурсо- та енергоефективних технологій в усіх галузях економіки, гарантування екобезпеки, захисту здоров'я та життя населення, а також розвиток міжнародного співробітництва і вдосконалення взаємодії для комплексної охорони довкілля та забезпечення сталого розвитку.

Основним заходом роботи Форуму став круглий стіл на тему: «Співпраця установ природно-заповідного фонду та засобів масової інформації. Природоохоронна пропаганда - сучасний стан, проблеми та перспективи», організований Департаментом заповідної справи Мінприроди України, ДЕАПО та ВГО "Національний екоцентр України".

В перший день роботи Форуму Управлінням екомоніторингу, аудиту та атмосферного повітря Мінприроди України було проведено круглий стіл «Моніторинг навколишнього природного середовища», участь в якому взяли представники центральних органів виконавчої влади, підрозділів з екології та природних ресурсів облдержадміністрацій, науковці, освітяни та представники громадянського суспільства.

Проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Екологічна мережа України в контексті формування природоохоронного землекористування: локальний рівень», Круглий стіл “Право на воду та санітарію в Україні: глобальні контексти та місцеві реалії”,  Круглій стіл “Хімічні конвенції в Україні: стан вирішення проблем та виконання міжнародних зобов’язань”.

Круглий стіл до 30-ї річниці Чорнобиля «Екологічний стан та перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження» обговорив створення в зоні відчуження Чорнобильський радіологічний біосферний заповідник загальною площею 227 тис. га, розташований на території Іванківського і Поліського районів Київської області в межах зони безумовного (обов'язкового) відселення.

Київ, Міжнародний виставковий центр, 26–28 квітня 2016 року

Екологічна акція до 70-річчя ООН «Садимо для планети: Озеленення ООН» 

24 жовтня 2015 року з нагоди 70-річчя Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка відбулася екологічна акція «Еко-субота: Озеленення ООН». Під час акції партнери, друзі та співробітники ООН посадили 70 дерев гінкго дволопатеве та півоній деревовидних.

Посадка дерев вже давно стала традиційною практикою для агентств системи ООН в Україні - дерева мають не лише естетичне значення, але й вкрай важливі для захисту навколишнього середовища. У 2006 році організація ООН із захисту навколишнього середовища – ЮНЕП розпочала всесвітню ініціативу з посадки дерев «Садимо для планети: кампанія «Мільярд дерев», щоб заохотити людей, громади, організації, бізнес, громадянське суспільство й уряд дієво відреагувати на деградацію екосистем й зміну клімату. Від імені організації дерева висаджував координатор системи ООН в Україні пан Ніл Вокер.

До відзначення цієї події  долучилися Програма малих грантів ПРООН/ГЕФ, представники Неурядової мережі ПМГ ГЕФ в Україні, зокрема Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку», Громадська мережа «Зелена Житомирщина», громадські організації «За чисте довкілля», «Розвиток та довкілля», «ЕКОРОЗВИТОК», які зробили свій внесок у світовий рух посадки дерев і поліпшення ботанічного саду та  представили напрацювання у галузі зеленого туризму, освіти для сталого розвитку, сталого виробництва і споживання. Учасники акції мали нагоду взяти участь у майстер-класах із виготовлення творчих композицій із сухоцвітів, висушених за допомогою енергії сонця, органічної косметики, спробувати житомирські смаколики та почути музичні вітання з Рівненщини (Ансамбль "Горина" з Рівненщини).

II-й Всеукраїнський : «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!» 

4 червня 2015 року відбулося відкриття щорічного Всеукраїнського дитячого екологічного форуму, організованого Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні» за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду та Програми Розвитку ООН, Міністерства екології та природних ресурсів України і Державної екологічної академії післядипломної освіти і управління. У Форумі взяли участь більше 200 учасників з 20 областей України.

Впровадження освіти в інтересах сталого розвитку є одним з пріоритетних завдань для України, а це неможливе без активної участі громадянського суспільства, державних установ і  науково-освітніх закладів - саме діти та молодь є тою рушійною силою, що може вплинути на стан довкілля в майбутньому.

Екологічно свідоме суспільство повинно функціонувати на нових засадах і принципах, де збереження природи вважалося б таким же важливим як і захист власного життя. Потенціал молодих учасників Форуму та їх керівників, громадських лідерів є саме тією рушійною силою, яка дає можливість будувати в Україні систему  ОСР, формувати якісно нове суспільство, поведінка і стиль повсякденного життя якого спрямовані на раціональне ставлення до природних ресурсів та їх збереження. Екологічно свідоме суспільство повинно функціонувати на нових засадах і принципах, де збереження природи вважалося б таким же важливим як і захист власного життя.
У рамках Форуму пройшла конференція та круглий стіл на тему «Актуальні питання розвитку системи освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) в Україні» за участю провідних українських та міжнародних експертів у сфері освіти та вчителів з усіх регіонів України.
По результатам Форуму було розроблено та підписано Добровільні зобов’язання учасників II
Всеукраїнського дитячого екологічного форуму.
Учасники Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України» - Партнери ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні

МІЖНАРОДНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ «ДОВКІЛЛЯ ДЛЯ УКРАЇНИ»

22-24 квітня 2015 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України», який став уже традиційним. Форум є знаковою подією для всіх, хто дбає про навколишнє середовище, шукає шляхи узгодження природоохоронних і господарських інтересів, прагне утвердження в нашій країні високих екологічних стандартів. Щороку Форум піднімає актуальні питання збереження та відтворення навколишнього середовища, зменшення техногенного навантаження на природу, пошуку альтернативних видів палива. Цього року нового звучання набули питання євроінтеграції та національної екологічної політики, впровадження екологічної складової Угоди про асоціацію «Україна-ЄС».

Форум «Довкілля для України»
Зацікавлення учасників Форуму викликало пленарне засідання «Муніципальні природоохоронні програми, як шлях до забезпечення екологічно збалансованого розвитку», яке відбулося за сприяння Регіонального Екологічного Центру для країн Центральної та Східної Європи. Не були обійдені увагою питання охорони водних ресурсів, збереження та відтворення природно-заповідного фонду, поводження з відходами, зелена енергетика, питання хімічної безпеки, а також питання екологічної освіти та екологічної просвітницької діяльності. Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України» демонструє пріоритети України у економічний, екологічній та соціальній політиці, використання досвіду країн ЄС, зріст громадських ініціатив. 

ЯРМАРОК ЗНАНЬ Програми Малих Грантів ПРООН-ГЕФ 20-21 травня 2014 року

20-21 травня 2014 р в Ботанічному саду (м. Київ) відбувся Ярмарок Знань ПМГ ПРООН-ГЕФ, в якому взяли участь понад 200 осіб - ВГО «Розвиток та Довкілля», представники ООН і ПРООН в Україні, делегації освітніх закладів, 30 громадських організацій і підприємств - партнерів ГЕФ ПМГ з 8 областей України, серед них і Рівненська обласна громадська організація "За чисте довкілля". Ярмарок Знань ПМГ ГЕФ став платформою для обміну досвідом, знаннями та навичками, набутими під час реалізації проектів Програми малих грантів ГЕФ, спрямованих на вирішення глобальних екологічних проблем. Учасники підписали Меморандум про подальше співробітництво, обмін кращими практиками, досвідом в співпраці за Програмою малих грантів ГЕФ і за її межами.

Під час Ярмарку Знань на тематичних виставках-звітах громадські організації - партнери мережі ПМГ ГЕФ в Україні продемонстрували отриманий досвід,  інформаційно-просвітницькі та наочні матеріали, провели майстер-класи та довели дієвість і практичне впровадження принципу забезпечення сталого розвитку: «МІСЦЕВІ ДІЇ – ГЛОБАЛЬНІ ПЕРЕВАГИ».

Представники Рівненщини провели власні майстер-класи «Вироби з солоного тіста», «Український рушник як мамина пісня з використанням техніки вишивки бісером та нитками»,  «Чарівний коштик з атласних стрічок», «Екоодяг з вторинної сировини» та взяли участь в майстер-класах інших учасників. На Ярмарку була фотовиставка «Ландшафти Луганщини», виставки творів живопису та кованих виробів, проводилась екологічна гра «Зелений менеджер».

Ярмарок Знань озвучив народними піснями фольклорний ансамбль «Горинь» з м. Рівне.

Учасники Ярмарку Знань ПМГ ПРООН-ГЕФ: Рівненська обласна громадська організація "За чисте довкілля" та Рівненський фольклорний ансамбль «Горинь» на Майдані в Києві, 21 травня 2014 року

Майдан
Майдан

Конференція
в обласній бібліотеці "Стан водних ресурсів Рівненщини"


22 березня - Всесвітній День Води.

ГО "За чисте довкілля" спільно з громадськими організаціями навчальних закладів та колективу обласної бібліотеки провели конференцію по темі "Стан та проблеми водних ресурсів Рівненщини".

Студентський екологічний гурт "Джерело" Рівненського аграрного коледжу організував дегустацію води з Рівненських джерел

ЄВРОШКОЛА "СТАЛИЙ РОЗВИТОК. ДОСВІД ЛИТВИ" 16-20 листопада 2013 р.

Європейський Вибір та ПРООН за сприяння Посольства Литовської Республіки в Україні провели у Вільнюсі Єврошколу "Сталий розвиток. Досвід Литви" з 15 по 21 листопада 2013 року для 16 українських екологів та громадських активістів з 5 областей України та Києва.

Навчальна програма Єврошколи "Сталий розвиток. Досвід Литви" була насиченою інформативною і дуже цікавою, адже ми ознайомились з програмою ЄС Лайф+ та проектом, що впроваджується Литовським фондом природи; відвідали асоціацію лісників і Лісове господарство в Тракаї та зустрілись із мером Тракая; також був візит до Міністерства екології Литви і до Литовського сейму.

ЄВРОШКОЛА в рамках місяця Литви в Україні - реальне вивчення литовського досвіду в сфері екологічної політки, сталого розвитку, найкращих практик розвитку громад, вирішення нагальних соціально-економічних питань, організації самоврядування на рівні міста/села з метою поширення досвіду країн-членів ЄС в Україні.

Всеукраїнський дитячий екологічний форум
"Діти за довкілля: Майбутнє обираємо МИ!"

9-10 жовтня 2013 року в місті Сарни Рівненської області на базі Сарненської гімназії відбувся Всеукраїнський дитячий екологічний форум "Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!" за підтримки Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ в рамках проекту ГЕФ ПМГ «Формування екологічної культури молоді як один з методів боротьби зі зміною клімату».

Участь у Форумі взяли більше 100 школярів, 50 вчителів та педагогів ВУЗів з 27 навчальних закладів та 10 областей України: Рівненської, Житомирської, Волинської, Луганської, Донецької, Полтавської, Запорізької, Кіровоградської, Київської та Сумської, а також науковці, представники 10 громадських організацій та об’єднань громади, органів місцевої влади та державних інституцій в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Більше 100 учнів було залучено до роботи майстер-класів різної тематики. Учасники мали змогу проявити себе у спортивному туризмі, відчути себе справжніми зеленими менеджерами, навчитися працювати з метеоприладами. справжні професіонали-викладачі вчили дітей виготовляти обереги з лікарських рослин, а також мистецтву орігамі. Крім того, юні художники проявили свої таланти в створенні картин на екологічну тематику та у виготовленні еко-сувенірів. Під час конференції та круглого столу  «Екологічна освіта для сталого розвитку» учасники Форуму започаткували платформу для визначення основних напрямків екоосвіти дітей для сталого розвитку, відбувся обмін досвідом навчальних практик в сфері екологічної освіти дітей.

Сарни

ПЕРШІ ЕКОЛОГІЧНІ УРОКИ НА РІВНЕНЩИНІ 1 вересня 2013 року
пройшли під гаслом: "Підвищення екологічної свідомості – запорука сталого розвитку суспільства"

Не обминають своєю увагою активісти ГО "За чисте довкілля" і студентську молодь. В День Знань голова Рівненської обласної громадської організації "За чисте довкілля" Василь Кузьмич та Стефанія Малимон, викладач коледжу і ентузіаст охорони довкілля, провели перший екологічний урок в Рівненському державному аграрному коледжі.

Розмова зі студентами коледжу
мала на меті поширення інформації про глобальні стратегії охорони довкілля, підвищення рівня екологічної освіти і культури, самосвідомості молоді, зацікавленості в вирішенні проблем навколишнього середовища, усвідомлення своїх можливостей і відповідальності - адже Ім жити на цій землі!

Активісти громадської організації «За чисте довкілля» проводять екологічні уроки в школах і вузах області в рамках впровадження просвітницької роботи ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні під гаслом «Підвищення екологічної свідомості – запорука сталого розвитку суспільства». Голова ГО «За чисте довкілля» Василь Кузьмич побував на святковій лінійці в школи села Нобель - найпівнічнішого Зарічнянського району Рівненщини.
Населення сьогоднішнього села Нобель ледь сягає 300 осіб, але загальноосвітня школа 1 вересня наповнюється школярами. Батьки, вчителі та учні 1 вересня зібрались на урочисту лінійку. З святом Знань присутніх привітали: директор школи Проневич Н. М., голова сільської Ради Ташликович В. М., голова районної комісії - начальник Зарічненського управління водного господарства Велінець М. М.  Присутніх привітав і голова обласної громадської організації «За чисте довкілля» Василь Кузьмич, він охарактеризував проблеми та стан збереження довкілля, закликав усіх оберігати природу – ліси, ріки, озера Поліського краю.

Всеукраїнський фестиваль гумору «Лауреат Нобельської премії»

Нобельський фестиваль не тільки гумористичний,
а й екологічний!

30 серпня 2013 року,
с. Нобель Зарічненського району на Рівненщині

Всеукраїнський фестиваль гумору «Лауреат Нобельської премії» в с. Нобель цьогоріч зібрав півтори тисячі осіб.

 

Нобельський фестиваль не тільки гумористичний, а й екологічний. Перед фестивалем активісти обласної громадської організації "За чисте довкілля" прибрали прибережну зону озера, закликаючи оберігати перлину природи.

Пропагандистські плакати обласної громадської організації "За чисте довкілля" майорять над фестивалем: в рамках впровадження просвітницької роботи ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні під гаслом «Підвищення екологічної свідомості – запорука сталого розвитку суспільства» активісти використовують кожну можливість і словом, і діями підвищувати свідомість жителів і гостей - цінуй, оберігай природу, насолоджуючись її красою і дарами!


Десятий ювілейний Міжнародний Екологічний форум «Довкілля для України»
23-25 квітня 2013 року, м. Київ

Мета форуму «Довкілля для України» - інтеграція стратегії «зеленої економіки» в суспільно-політичне, економічне та соціальне життя України задля забезпечення збалансованого (сталого) розвитку держави, співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу при вирішенні екологічних проблем, впровадження «чистих», ресурсо- та енергоефективних технологій в усіх галузях економіки, екологічно збалансованої системи природокористування і збереження екосистем, гарантування екологічної безпеки здоров’ю та життю населення, а також міжнародного співробітництва і розроблення рекомендацій для комплексної охорони довкілля.

На Міжнародній конференції «Ріо+20: перспективи розвитку в українському вимірі», що відбувалася в рамках форуму, розглядалися результати, досягнуті Україною в охороні навколишнього природного середовища, виконання та дотримання Україною міжнародних домовленостей, протоколів та конвенцій, що стосуються довкілля, обговорення виконання Карпатської конвенції, проведення конференцій, а також бізнес-форуму. Вітальне слово учасникам конференції сказав Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Тоічі Саката, куратор програми «зелених інвестицій», в.о. Постійного представника ПРООН в Україні Рікардо Рігер, Координатор екологічних програм Європейської комісії в Україні Анджей Янушевський. Виступаючі відзначили зрослу роль України в європейській екологічній політиці. За словами Р. Рігер, сталий розвиток є основною умовою міжнародного співробітництва з Україною в рамках універсальних інструментів ООН. А. Якушевський зазначив, що європейська інтеграція України в ЄС стане серйозним стимулом для забезпечення сталого розвитку.
Однією з важливих складових Міжнародного екологічного форуму стала VІ Міжнародна виставка «Довкілля 2013», експозиція якої складалася з 12 тематичних розділів.

Стенд Рівненської громадської організації "За чисте довкілля" був представлений у складі експозиції ГЕФ ПРООН "Життя в стилі "ЕКО". 

Перша Всеукраїнська конференція за участю неурядових громадських екологічних організацій
з питань державної екологічної політики

  12 грудня 2012 р. м.Київ


Як представник Рівненської обласної громадської екологічної організації “За чисте довкілля” її голова Кузьмич Василь Степанович прийняв участь у Всеукраїнській конференції за участю неурядових екологічних організацій з питань державної екологічної політики, що проходила  12 грудня 2012 р. в м.Київ в приміщенні торгово-промислової палати України. Конференція була організована з метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень у сфері охорони навколишнього природного середовища, планування та реалізації державної екологічної політики, участі громадських організацій в реалізації державної екологічної політики та Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки.

У роботі Конференції взяли участь 137 представників громадських організацій з усіх регіонів України, представники Міністерства екології та природних ресурсів України, представники Програми малих грантів Глобального екологічного фонду Програми розвитку ООН в Україні, зокрема Нігородова Світлана та Олена Козак та інші представники багатьох неурядових громадських організацій.

Тренінг для Національних Координаторів ГЕФ ПМГ з Молдови та Киргистану відбувся з 22 по 26 жовтня 2012 року. В рамках тренінгу Координатори відвідали і Рівненщину, яку для них представляв голова Громадської організації «За чисте довкілля» Василь Кузьмич.  

Візит представників ГЕФ ПМГ ПРООН на пелетний завод в с. Минькивці Дубенського р-ну, що будувався за сприяння ГЕФ ПМГ ПРООН в Україні (Керівник проекту – голова РОГО "За чисте довкілля" Кузьмич В.С.), до Рівненського аграрного коледжу, прогулянка селом Миньківці та навколишніми полями,  екскурсія до цілющого джерела св. Анни та до Почаївської лаври.

ФОТОГАЛЕРЕЯ: 
Візит Координаторів ГЕФ ПМГ ПРООН на пелетний завод
25.10 2012 р.
Екс
курсія до
цілющого джерела
святої Анни і Почаївської лаври

завод Кока-Кола, Київщина

ФОТОГАЛЕРЕЯ: 
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОГРАМИ КОМПАНІЇ "КОКА-КОЛА БЕВЕРІДЖИЗ УКРАЇНА"

Візит представників громад
на завод Кока-Кола


За ініціативою представництва ГЕФ ПМГ ООН В Україні 28 вересня 2012 року відбулася оглядова екскурсія громадських організацій на завод компанії «Кока – Кола Беверіджиз Україна». Рівненська обласна громадська організація «За чисте довкілля» також прийняла активну участь у заході.
Учасники екскурсії мали можливість не тільки побачити в дії енергозберігаючий когогенераційний завод, а й ознайомитись з технологією виробництва напоїв, тари, очисткою води та утилізацією відходів.
Після оглядової екскурсії відбувся семінар з участю керівників ведучих підрозділів компанії, які давали конкретні відповіді на запитання учасників семінару по темі, які екологічні заходи приймаються компанією по збереженню чистим довкілля. Було відмічено,що компанія «Кока – Кола» щорічно виділяє кошти на проведення соціальних, екологічних заходів, на просвітницьку роботу, в яких активну участь приймають громадські організації, молодь. Наряду з тим, учасники семінару відмічали, що не дивлячись на проведення компанією соціальних, екологічних заходів, забезпечення населення якісними напоями, після їх споживання довкіллю завдається чимало шкоди від залишків тари, яка не завжди збирається і не використовується для вторинного використання чи переробки. Тому щорічно необхідно в усіх регіонах України з залученням  урядових організацій проводити заходи по утилізації відходів з метою їх вторинного використання.
Участь громадських організацій  в цих заходах з залученням молоді буде сприяти вихованню екологічної культури та збереженню чистим довкілля.

ДНІ  ДОВКІЛЛЯ НА РІВНЕНЩИНІ, ЯКІ ПРОВОДИЛИСЬ РОГО "ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ"

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ:  УПОРЯДКУВАННЯ ДЖЕРЕЛ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЖНА  КРАПЛИНА  МАЄ  ЗНАЧЕННЯ!

Громадська організація "За чисте докілля" пропагує та підтримує збереження та захист довкілля, дбайливе ставлення до водних ресурсів, відновлення і захист природних джерел, створення
довкола них зон відпочинку.

Тут представлені джерела упорядковані, та ті, що потребують упорядкування.


МИСТЕЦЬКА ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ - ПЛЕНЕР "ДЕРЕВО ЖИТТЯ"

ГО "За чисте довкілля" під час проведення Форуму громадських лідерів ГЕФ ПРООН на мистецькій екологічній акції Пленер "Дерево життя" вітає учасників Форуму концертом фольклорного колективу «Горинь» (м. Рівне) на Зеленій Алеї ООН в Ботанічному саду. Київ, травень 2012

ФОТОГАЛЕРЕЯ: 
РІЧКИ, ОЗЕРА, СТАВКИ, ЛІСОВІ  СТРУМОЧКИ
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Вода – це життя. Без води людство і все ним створене перестало б існувати.

Громадська організація "За чисте докілля" пропагує та підтримує збереження та захист довкілля, дбайливе ставлення до водних ресурсів, природних джерел, річок, озер, створення довкола них зон відпочинку.

Такими побачили струмки, озерця, річки Рівненщини наші друзі з Дубенщини й Рокитного, Костополя і Березно - красу і природне багатство нашого краю!
 

Make a free website with Yola