Глобальний екологічний фонд (ГЕФ)
Програма малих грантів ГЕФ (ПМГ)
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ООН В УКРАЇНІ (ПРООН)

ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПО ПРОЕКТУ,
проведені  РОГО "За чисте довкілля"  -
відео, фотогалерея, публікації

 

27 березня 2011 р. в с.Берег Дубенського району відбулись громадські слухання по питанню будівництва цеху з виготовлення деревних пелет на території с.Миньківці Берегівської сільської ради. Проект представляв голова правління обласної громадської організації « За чисте довкілля» Василь Кузьмич.

На слуханнях було присутніх біля 60 жителів сільської ради. У слуханнях прийняли участь начальник обласного центру з гідромететереології Олег Колодич, начальник Дубенського міжрайонного управління водного господарства  Володимир Герасимчук, сільський голова Олег Пасічник.

Впровадження цеху з виготовлення деревних пелет в с. Миньківці дасть змогу створити нові робочі місця, що в свою чергу позитивно відіб’ється на бюджеті сільської ради.

В ході впровадження проекту – підготовці громадських слухань, поширенню знань та поінформованості громадськості активну участь приймали жителі сіл Минькивці, Берег (Новацький Василь Григорович, Ящур Юрій Юрійович), голова Берегівської сільради Пасічник Олег Володимирович, депутати Мовчан Є.А., Зінчук С.Т., вчителі Берегівської середньої школи, Минькивської початкової школи.

Територія впровадження проекту відноситься до Берегівської сільської ради. Крім села Минькивці до Берегівської сільської ради входять села: Турія, Онишківці, Берег, Комарівка та Сапанівчик, загальна чисельність жителів яких складає 1738 чоловік. Крім деревних відходів Рівненська область багата великими запасами торфу, які також можна успішно використовувати на виробництво альтернативних видів палива. В той же час значна частина сільського населення Дубенського, Костопільського, Дубровицького, Сарненського, Зарічненського, Володимирецького та Рокитнівського районів Рівненської області, де газифікація сіл не завершена, для опалення використовують традиційні види палива ( дрова, торф, вугілля, солому), при цьому маючи великі затрати на їх заготівлю, доставку та використання. В названих районах є всі необхідні запаси сировини для виробництва паливних пеллет, але через недостатню поінформованість населення, відсутність фінансової підтримки сучасні технології не впроваджуються. Село Минькивці Дубенського району, де проживає понад 200 жителів може бути прикладом такого стану. Газифікація села не завершена. Жителі села потребують допомоги в організації побуту, в працевлаштуванні.

Введення в експлуатацію цеху по виробництву пеллет в селі Минькивці в межах впровадження Проекту за підтримки ПМГ ГЕФ ПРООН в Україні в значній мірі вирішує цю проблему, відповідає сучасним економічним, екологічним та соціальним вимогам. Важливо, що 20-30 сільських жителів будуть працевлаштовані. Зважаючи на незайнятість населення із-за значної віддаленості від промислових центрів (село Миньківці знаходиться на відстані понад 35 кілометрів від районного центру міста Дубне), поява нових робочих місць для них також важлива. 

Важливо, що в процесі впровадження проекту все більше населення Рівненської області через засоби масової інформації, лекції та семінари дізнається про альтернативні види палива. Це дозволить впроваджувати аналогічне виробництво альтернативних видів палива і в інших районах Рівненщини, сприяти використанню пеллет в побуті, зменшуючи тим самим шкідливі викиди парникового газу  в атмосферу та зберігаючи чистоту оточуючого довкілля.

 
 
 
Оперативна розробка вебсайтів
 

Make a free website with Yola