ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ООН В УКРАЇНІ
United Nations Development Programme


Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя.

ПРООН співпрацює з 177 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв'язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку, використовуючи досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола партнерів.

В Україні три головні сфери діяльності ПРООН в галузі розвитку зосереджуються на демократичному врядуванні та місцевому розвитку; подоланні бідності, досягненні процвітання та українських Цілей розвитку тисячоліття; на енергетиці та навколишньому природному середовищі. В кожній з цих тематичних сфер забезпечується баланс між впровадженням заходів щодо розробки політико-правових документів, аналітично-дорадчою діяльністю, заходами з поліпшення спроможності національних партнерів та окремими пілотними проектами. ПРООН впроваджує свою діяльність в Україні з 1993 року.

ГЛОБАЛЬНИЙ  ЕКОЛОГІЧНИЙ  ФОНД

 

Глобальний екологічний фонд (ГЕФ) заснований в 1991 році в якості незалежного фінансового механізму надання країнам, що розвиваються, грантів на реалізацію проектів, які позитивно впливають на стан глобального навколишнього середовища і сприяють формуванню сталих джерел доходів місцевого населення. ГЕФ надає гранти на здійснення проектів у таких галузях: біорізноманіття, зміна клімату, міжнародні води, деградація земель, захист озонового шару та стійкі органічні забруднювачі.

ГЕФ об'єднує зусилля урядів 182 країн, які входять до нього та підтримує партнерські відносини з міжнародними установами, неурядовими організаціями, місцевими громадами, а також з приватним сектором, з метою вирішення глобальних екологічних проблем і, в той же час, підтримки національних ініціатив у сфері сталого розвитку.

Глобальний екологічний фонд надає гранти для різних типів проектів, починаючи від кількох тисяч до кількох мільйонів доларів. Це повномасштабні проекти – більше $1 млн., середньомасштабні проекти – до 1 млн. дол., та так звані малі гранти. Концепції повномасштабних та середньомасштабних проектів можуть бути розроблені урядами, неурядовими організаціями, громадами, приватним сектором, або іншими структурами громадянського суспільства у відповідності до національних екологічних пріоритетів країни-реципієнта та напрямів діяльності ГЕФ. ГЕФ - найбільше джерело фінансування і спонсор проектів, спрямованих на захист і поліпшення стану навколишнього середовища.

Місія ГЕФ: Посилити співробітництво між громадянським суспільством та ГЕФ шляхом розширення участі, формування політики та стимулювання діяльності. Забезпечення участі громад у проектах з охорони довкілля; поширення обізнаності про глобальні стратегії охорони довкілля, сталого розвитку серед місцевого населення та інших партнерів. Допомога у впровадженні глобальних екологічних «РІО» конвенцій на місцевому рівні.

ПРОГРАМА МАЛИХ ГРАНТІВ ГЕФ В УКРАЇНІ

 

Програма малих грантів ГЕФ ( ПМГ) співпрацює з громадами у всьому світі з метою подолання найбільших екологічних проблем та успішно демонструє, що підтримка громад у їхніх намірах досягти сталого розвитку є не тільки можливою, але і надзвичайно важливою для змін та глобальних екологічних досягнень. ГЕФ ПМГ впроваджується на основі принципу: місцеві дії – глобальні переваги, згідно з яким найкращим способом вирішення глобальних екологічних проблем є залучення місцевих громад задля отримання безпосередньо ними результатів проектів.

Ідеї повинні бути практичними та реалістичними. ПМГ впевнена, що з невеликими обсягами грантів члени місцевих громад можуть впроваджувати проекти, що значно впливатимуть на їх життя та довкілля, а також матимуть глобальні переваги.

З початку свого заснування Програма малих грантів ГЕФ досягла значних успіхів в роботі з громадами щодо узгодження глобальних екологічних пріоритетів з потребами місцевих громад. Ці екологічні виклики досягаються у різний спосіб на планеті, відповідно до економічних, культурних, політичних та екологічних умов. ПМГ забезпечує участь громад у проектах з охорони довкілля; поширює обізнаність про глобальні стратегії охорони довкілля, сталого розвитку серед місцевого населення та інших партнерів. ГЕФ ПМГ в Україні підтримує місцеві громади у їхніх намірах внести вклад у охорону глобального довкілля. Девіз ГЕФ ПМГ:  "Місцеві дії – глобальна користь".

Грант ГЕФ ПМГ "Альтернативне паливо - будівництво цеху деревних пелет на території с.Миньківці Берегівської сільської ради"

Громадська організація "За чисте докілля"  є Членом та Партнером Неурядової мережі Глобального екологічного фонду в Україні - це і висока честь, і велика відповідальність, а також можливість принести значну користь довкіллю свого регіону. ГЕФ сповідує розвиток на користь всього людства, підтримує участь громад у проектах з охорони довкілля; поширення обізнаності про глобальні стратегії охорони довкілля, сталого розвитку серед місцевого населення та інших партнерів з метою збереження та захисту навколишнього природного середовища.

Документальний фільм "Локальні дії - глобальні переваги", який було створено до 5-річчя роботи Програми малих грантів в Україні розповідає про діяльність громад та стан довкілля в Україні, висвітлює їхню роль у позитивних змінах на засадах сталого розвитку. Знімальна команда відвідала різні куточки України, де ПМГ надала свою допомогу та підтримала місцеві громади в їх ініціативах.

Нагадаємо, у січні 2016 року на Всесвітньому економічному форумі в Давосі представлено звіт EPI (Environmental Performance Index), який складається раз на два роки. Україна зайняла 44 місце за індексом екологічної ефективності серед 180 країн. Два роки назад, в 2014 році Україна займала 95 місце в рейтингу, набравши 49 балів. Вважаємо, що ці зміни досягнуто передусім завдяки ентузіазму та натхненій праці грантерів, партнерів, експертів та представників Національного керівного комітету Програми малих грантів.

 

Make a free website with Yola