ОХОРОНА ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ - ВСЕНАРОДНА СПРАВА

 

"Кожна краплина має значення" - це міжнародний проект, покликаний сприяти відповідальному ставленню до води. Метою проекту в Україні є залучення місцевих громад до відновлення  і захисту природних джерел, підтримка відповідального управління водними ресурсами, а також створення довкола них зон відпочинку. Одним з приорітетів проекту "Кожна краплина має значення" є також сприяння розвитку екологічної культури, зокрема шляхом інформування громадськості про важливість збереження та захисту довкілля.

В Рівненській області питанням збереження та відновлення водних ресурсів, охорони водойм, річок, впорядкування джерел приділяється багато уваги обласним управлінням водних ресурсів та його районними підрозділами. З приходом нового керівника обласного управління Каменчука Леоніда Івановича ця робота значно пожвавилась.

При більшості районних управлінь водного господарства діють громадські осередки "За чисте довкілля", які часто є ініціаторами  проведення громадських заходів по впорядкуванню джерел, прибиранню парків та скверів. До акцій залучаються учбові заклади, школи, ведеться просвітницька робота.

Найбільш активними в проведенні громадських заходів є працівники Сарненського, Дубенського, Рівненського, Костопільського та Зарічненського управлінь водного господарства, які спільно з громадами сільських та селищних Рад виконують відчутні обсяги робіт по збереженню довкілля. Це ліквідація сміттєзвалищ, впорядкування джерел, підтримання санітарного стану малих річок та водойм.
В цих заходах не менш важливим є проведення просвітницької роботи. Спеціалісти водогосподарських організацій регулярно проводять зустрічі в школах, коледжах та вузах, спільно проводять екологічні акції.

Голова громадського осередку "За чисте довкілля" при Сарненському управлінні водного господарства Брусняк Валентина Семенівна постійно виступає ініціатором проведення екологічних заходів, публікує в ЗМІ змістовні статті та повідомлення з охорони довкілля, є переможцем республіканського конкурсу.

Роботі обласної ГО "За чисте довкілля" постійно сприяють члени громадського осередку при Дубенському міжрайонному управлінні водного господарства. За їх ініціативою та підтримці керівника організації Герасимчука Володимира Антоновича в Дубенському районі (с. Голуби) облаштовано водойму (ставок), що стала улюбленим місцем відпочинку жителів району, щорічно впорядковуються нові джерела.

Рівненська облдержтелерадіокомпанія "Телеканал РТБ" - про водні проблеми регіону

 
 
 
Оперативна розробка вебсайтів
 

Make a free website with Yola